Deadline afname tevredenheidsonderzoeken Vensters verlengd naar 30 mei
16 april 2025
Via de tevredenheidsonderzoeken van Vensters kunnen scholen de tevredenheid van ouders en leerlingen in kaart brengen. Met het afnemen van deze onderzoeken voldoen scholen ook aan de wettelijke verplichting om de door hun leerlingen ervaren sociale veiligheid te monitoren. De vragenlijsten zijn te vinden in de Onderzoeksmodule in Mijn Vensters.
Hoe werkt het?
Hulp nodig bij het afnemen van tevredenheidsonderzoeken? Vensters heeft een uitgebreide handleiding opgesteld waarin precies beschreven staat hoe dit werkt. Het is mogelijk om tevredenheidsonderzoeken af te nemen via Vensters zelf of via een externe leverancier. Op vensters.nl vind je daarnaast nog meer ondersteuningsdocumenten over tevredenheid, waaronder handleidingen voor leerlingen en ouders voor het invullen van de vragenlijsten en tips voor een optimale respons.
Deadlines tevredenheidsonderzoeken schooljaar 2024-2025
Voor het afnemen van de tevredenheidsonderzoeken gelden nu de volgende deadlines:
- Scholen kunnen tot en met 30 mei tevredenheidsonderzoeken afnemen. De Vensters-vragenlijst kan na 30 mei niet meer ingevuld worden en je kunt geen nieuwe onderzoeken meer starten.
- 15 juni is de laatste dag dat je nog gegevens kunt ontvangen via een externe leverancier, als je daar je onderzoek hebt afgenomen.
- Ergens na mei kunnen scholen de gegevens accepteren en publiceren op Scholen op de kaart. Zodra bekend is wanneer dit kan, zullen we hierover berichten. Accepteren en publiceren kan tot en met 30 juni.
- Scholen kunnen tot en met 30 juni toestemming geven om de gegevens van de Monitoring Sociale Veiligheid door te sturen aan de inspectie.