Subsidie doorstroom beroepsopleidingen vanaf mei aan te vragen

Zoals eerder bekendgemaakt, is de subsidieregeling ‘Versterking aansluiting beroepsonderwijskolom’ verlengd en kunnen scholen ook in 2026 een aanvraag doen. DUO heeft nu een overzicht van opleidingen gepubliceerd die in aanmerking komen voor deze subsidie (en via welke instelling dit kan). Subsidie aanvragen kan tussen 1 en 31 mei 2026.

De subsidieregeling is in het leven geroepen om de overgang van v(s)o naar mbo en van mbo naar hbo te verbeteren voor aankomende studenten en daarmee uitval te voorkomen. Met de subsidie kunnen onderwijsinstellingen aansluitende opleidingsroutes tussen het vmbo of praktijkonderwijs en het mbo en tussen het mbo en hbo ontwikkelen en uitvoeren. Het moet hierbij gaan om de aansluiting met mbo- en hbo-opleidingen voor beroepen in sectoren met een tekort aan vakmensen: techniek, woningbouw, zorg, onderwijs, klimaat en energie, veiligheid en kinderopvang. 

De regeling is bedoeld voor een groep van samenwerkende onderwijsinstellingen, met daarin minimaal één vo-/vavo-/vso-instelling, één mbo-instelling en één hogeschool. Alleen de vervolgopleidingen waar het percentage studenten dat in het eerste jaar het onderwijs verlaat of wisselt naar een opleiding in een andere sector minimaal 15% is, komen in aanmerking om subsidie aan te vragen. DUO heeft recentelijk een overzicht gepubliceerd om welke opleidingen het gaat. De mbo-instelling vraagt de subsidie aan als penvoerder.

Let op: in de oorspronkelijk gepubliceerde overzichten stond een foutje; DUO heeft daarom op 3 maart nieuwe bestanden gepubliceerd.

Meer informatie

Meer informatie is te vinden op de website van DUS-I. Via deze website kan de subsidie vanaf mei 2026 worden aangevraagd.

De subsidieregeling zal worden geëvalueerd. Een eventueel aangepaste of nieuwe regeling gaat in per 1  januari 2027.